DZIEŃ SKUPIENIA SŁUŻBY LITURGICZNEJ
DEKANATU KAMIENNA GÓRA - WSCHÓD
.

KRZESZÓW 5 KWIETNIA 2014r.

W sobotę 6 kwietnia w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej
w Krzeszowie odbył się Dekanalny Dzień Skupienia dla Ministrantów Dekanatu Kamienna Góra – Wschód.

Dzień rozpoczął się od wspólnej modlitwy w Kościele Św. Józefa i konferencji pt. „Aby moje życie było piękne jak Liturgia Kościoła”, którą wygłosił Ks. Mateusz Rycek – Dekanalny Duszpasterz Ministrantów. Następnie ministranci pod opiekę krzeszowskiego przewodnika Michała Jały mieli okazję zwiedzić i poznać historię naszego przepięknego Sanktuarium. Po ponad godzinnym zwiedzaniu, przyszedł czas na herbatę i ciasto o które zadbały Mamy krzeszowskich ministrantów. Kolejnym punktem programu była dla wszystkich możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty, a w między czasie odbyła się próba asysty przed Mszą Św.            Najważniejszym momentem tego dnia skupienia, była oczywiście Eucharystia w Bazylice krzeszowskiej, której przewodniczył Ks. Przemysław Durkalec – Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej. W homilii wskazał na wielką potrzebę pracy nad sobą, która podjęta solidnie ma zaowocować świętością życia. Przywołał również osobę Św. Dominika Savio – patrona Ministrantów, który ma być dla każdego wzorem w codziennym życiu.
Na zakończenie Mszy Św. Ks. Dziekan Marian Kopko skierował do wszystkich ministrantów słowa uznania i podziękowania w stronę kapłanów za zorganizowanie tego spotkania. Po Błogosławieństwie i pamiątkowym zdjęciu przed Ołtarzem Matki Bożej Łaskawej, wszyscy udali się do Obsługi Pielgrzyma na wspólny posiłek, który zakończył nasze spotkanie.

Wyrażamy Wdzięczność Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego dnia skupienia a także dziękujemy ministrantom, którzy przybyli na to Wielkopostne spotkanie:
z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie:

1. Sobociński Kamil
  32. Majka Mikołaj
  33. Majka Norbert
  34. Sobociński Daniel

z Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze:

1. Adamczyk Kamil
  2. Pasiut Łukasz
  3. Ferenc Łukasz
  4. Klich Karol
  5. Pasiut Kacper