VII MISTRZOSTWA SŁUŻBY LITURGICZNEJ I KSIĘŻY DIECEZJI LEGNICKIEJ
W TENISA STOŁOWEGO W SULIKOWIE.

Sulików,8 lutego 2014r.

Już po raz siódmy odbyły się Diecezjalne Mistrzostwa Służby Liturgicznej i Księży w Tenisie Stołowym.
8 lutego 2014 roku ponad 80 osób odpowiedziało na zaproszenie Duszpasterstwa Służby Liturgicznej
oraz  Sportowców i przybyło do Sulikowa.  Jak na ministrantów przystało wydarzenie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył  dziekan ks. kan. Janusz Kankiewicz, proboszcz miejscowej parafii.
Msze świętą koncelebrowali przybyli licznie księża. W homilii ks. Przemysław Durkalec przypomniał słowa
św. Pawła, który porównuje życie chrześcijanina do swoistych zawodów oraz zmagania sportowego
o najwyższy laur jakim jest życie wieczne – „wieniec sprawiedliwości”. Szczególnym przykładem zrealizowania tego zadania są dla nas święci. Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej wskazał na przykład
bł. Jana Pawła II który stał się szczególnym patronem tych rozgrywek z racji zbliżającej się Jego kanonizacji. Na zakończenie Mszy św. uczestnicy mieli okazję oddać cześć relikwiom bł. Papieża.

Następnie wszyscy udali się na halę sportową Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sulikowie.
Po powitaniu i przedstawieniu gospodarzy oraz organizatorów rozpoczęła się zacięta rywalizacja.
Nad przebiegiem turnieju czuwał ks. Marek Kurzawa – Diecezjalny Duszpasterz Sportowców. Dzięki wielkiej życzliwości miejscowych księży i parafian, lokalnych władz samorządowych oraz dyrekcji i pracowników szkoły, już po raz trzeci spotkanie mogło odbyć się w Sulikowie. Nad mistrzostwami patronat honorowy objęli:
J. E. Ks. Bp Stefan Cichy, Starosta Powiatu Zgorzeleckiego Pan Artur Bieliński i Wójt Gminy Sulików Pan Robert Starzyński. Patronat medialny zapewnił katolicki tygodnik „Gość Niedzielny” i portal informacyjny „Zgorzelec Info”. Dzięki zaangażowaniu Urzędu Gminy Sulików, Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu oraz Firmy Usługowo -Transposrtowo - Handlowej „Old Trans”, zwycięzcy mogli cieszyć się nagrodami a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe gadżety.

W mistrzostwa udział  wzięły 83 osoby:  28 uczniów szkoły podstawowej, 41 gimnazjalistów, 6 przedstawicieli szkoły ponadgimnazjalnej i 8 księży. Rozegrano w sumie 158 meczy.

Szkoła Podstawowa:

1. Goleński Adam, parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu
  2. Goleński Jan, parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu
  3. Kobyłecki Kacper pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu
  4. Cisek Maciej, parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Bogatyni

Gimnazjum:

1. Kulik Wojciech, parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu
  2. Tomaszewski Karol, parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Sobocie
  3. Biliński Radosław, parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie
  4. Woźny Michał, parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu

Szkoła Ponadgimnazjalna:

1. Pieczarka Damian, parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Sobocie