DEKANALNE ROZGRYWKI PIŁKI HALOWEJ W LUBANIU
Lubań,8 lutego 2014r.

Dnia 08.02.2014 o godzinie 10.00 na hali sportowej MOSiR w Lubaniu zgromadziło się 7 drużyn, które wzięły udział w dekanalnych eliminacjach Diecezjalnego Turnieju Piłki Halowej Ministrantów.

Do rozgrywek w trzech kategoriach wiekowych zgłosiły się drużyny reprezentujące cztery parafie zajmując w kolejności następujące miejsca.

Szkoła Podstawowa:

1. Parafia pw. Św. Józefa w Olszynie
  2. Parafia pw. św. Trójcy w Lubaniu
  3. Parafia Narodzenia NMP w Lubaniu-Uniegoszczy

Gimnazjum:

1. Parafia pw. Św. Józefa w Olszynie

Szkoła Ponadgimnazjalna:

1. Parafia pw. Trójcy Świętej w Lubaniu Parafia
  2. pw. św. Józefa w OlszynieParafia
  3. pw św. Jadwigi w Lubaniu

Najpiękniejszego gola (zdaniem wielu przypatrujących się kibiców) strzelił lektor Bartosz Grabowski z Parafii Św. Jadwigi Śląskiej w najbardziej emocjonującym meczu na etapie szkoły ponadgimnazjalnej z wynikiem 4:3 dla Parafii św. Józefa z Olszyny.

W związku z powyższym do etapu rejonowego, który odbędzie się w tym samym miejscu 8 marca zakwalifikowały się następujące drużyny:

SZKOŁA PODSTAWOWA:  Parafia pw. św. Józefa w Olszynie
GIMNAZJUM:  Parafia pw. św. Józefa w Olszynie
SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA: Parafia pw. Trójcy Świętej w Lubaniu

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały z rąk ks. Bartosza Ocha – Dekanalnego Duszpasterza Służby Liturgicznej Dekanatu Lubań, pamiątkowe dyplomy i puchary. Fundatorem pucharów był ks. dziekan Andrzej Fila. Na zakończenie został rozegrany mecz towarzyski pomiędzy reprezentacjami parafii pw. św. Józefa z Olszyny z gimnazjum a parafii pw. św. Trójcy w Lubaniu ze szkoły ponadgimnazjalnej.

Serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji turnieju składamy ks. Arturowi Węglowi oraz wszystkim dzięki którym wydarzenie to mogło dojść do skutku. Wyrażamy wdzięczność za sędziowanie lektorowi Julianowi Kosobuckiemu i Michałowi Świchurze za obsługę elektronicznej tablicy wyników.

Ks. Bartosz Och