ELIMINACJE REJONU JELENIOGÓRSKO- KAMIENNOGÓRSKIEGO
DIECEZJALNYCH MISTRZOSTW PIŁKI HALOWEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ
.

KARPACZ, 08 MARCA 2014

Mszą świętą w parafialnym kościele pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Karpaczu rozpoczął się dzień zmagań w rejonowych rozgrywkach piłki halowej ministrantów diecezji legnickiej. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Przemysław Durkalec – Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej.

Rejon jeleniogórsko-kamiennogórski zgromadził największą rzeszę ministrantów. Na 8 dekanatów zgłosiło się 20 drużyn reprezentujących 10 parafii. Po Mszy świętej uczestnicy zgromadzili się na sali sportowo - widowiskowej przy Zespole Szkół w Karpaczu. Po powitaniu wszystkich przybyłych na mistrzostwa zostały przekazane informacje dotyczące przebiegu rozgrywek. Ze względy na dużą liczbę drużyn rywalizację poprowadzono systemem pucharowym. Po kilkugodzinnej rywalizacji miejsca na podium osiągnęli:

Kat. Szkoła Podstawowa:
I miejsce - par. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze
II miejsce - par. św. Jadwigi w Gryfowie
III miejsce - par. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze

Kat. Gimnazjum:
I miejsce - par. św. Jadwigi w Gryfowie
II miejsce - par. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze
III miejsce - par. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie

Kat. Szkoła Ponadgimnazjalna:
I miejsce - par. Nawiedzenia NMP w Karpaczu
II miejsce - par. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze
III miejsce - par. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze

Dzięki wielkiej życzliwości wielu osób to przedsięwzięcie mogło przynieść radość uczestnikom. Organizatorzy wyrażają wdzięczność Pani Marii Supeł Dyrektorowi Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Karpaczu, gospodarzom hali sportowo-widowiskowej, pracownikom i uczniom zaangażowanym w przebieg turnieju. Każdy uczestnik mógł posilić się smacznymi wypiekami cukierni Pani Elżbiety Krzysztoszek za co serdecznie dziękujemy.
Podziękowanie za ufundowanie pucharów kierujemy do ks. Mieczysława Bętkowskiego – Dziekana Dekanatu Mysłakowice. Za czuwanie nad przygotowaniem i przebiegiem tych rejonowych rozgrywek serdecznie dziękujemy ks. Pawłowi Adresowi i ks. Piotrowi Żemojdzie

x. Przemysław Durkalec