ELIMINACJE REJONU BOLESŁAWIECKO-ZGORZELECKIEGO
DIECEZJALNYCH MISTRZOSTW PIŁKI HALOWEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ
.

LUBAŃ, 08 MARCA 2014

 
 

 

Do Lubania zjechało się 17 najlepszych drużyn aby wziąć udział w rozgrywkach rejonu bolesławiecko-zgorzeleckiego w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum, ponadgimnazjalna).


Zanim rozpoczęły się zmagania sportowe, wszyscy uczestnicy turnieju o godz. 9:00 zgromadzili się w kościele pw. Świętej Trójcy na wspólnej Eucharystii, której przewodniczył ks. Piotr Olszówka, natomiast homilię wygłosił ks. Bartosz Och dekanalny duszpasterz służby liturgicznej dekanatu Lubań. Po Mszy św. wszyscy udali się na halę sportową, na której odbył się turniej.


Po zapoznaniu się z regulaminem rozgrywek przystąpiono do rozgrywek. W kategorii szkoły podstawowej drużyny podzielono na dwie grupy (1 gr.: parafia Wniebowzięcia MNP i św. Mikołaja w Bolesławcu, MB Nieustającej Pomocy w Bolesławcu oraz Podwyższenia Krzyża w Sulikowie; 2 gr.: Św. Józefa w Olszynie, Św. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu oraz Św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu), z których do dalszych rozgrywek przechodziły dwie najlepsze drużyny. W półfinałach stanęły naprzeciw siebie drużyny z bolesławieckiej Bazyliki oraz Nowogrodźca. W drugim meczu o finał walczyły ekipy z Olszyny i Sulikowa. Oba mecze były bardzo zacięte, po końcowym gwizdku do finału przeszły drużyny z Bolesławca (Bazylika) i Sulikowa. Przed finałem rozegrano mecz o trzecie miejsce pomiędzy Nowogrodźcem a Olszyną. Zwycięstwo odniosła drużyna z parafii Św. Józefa z Olszyny pokonując swoich rywali dopiero w rzutach karnych. Niemniej interesujący był finał, który również zakończył się remisem. Rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne, w których główną rolę odegrał bramkarz z Bolesławca popisując się wspaniałymi paradami. Finał szkoły podstawowej wygrała parafia pw. Wniebowzięcia MNP i św. Mikołaja w Bolesławcu pokonując ekipę z parafii Podwyższenia Krzyża w Sulikowie w rzutach karnych 2:0.


W kategorii szkół gimnazjalnych rozgrywki rozpoczęły się po dopisaniu trzech punktów każdej drużynie gdyż na miejsce nie dotarła reprezentacja z Wlenia. W potyczce naprzeciw siebie stanęły cztery drużyny: parafia Św. Ap. Piotra i Pawła w Bogatyni, Wniebowzięcia MNP i św. Mikołaja w Bolesławcu, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu, Św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie oraz Św. Józefa w Olszynie. Bezkonkurencyjną drużyną okazała się reprezentacja z Olszyny, która tego dnia nie miała sobie równych. Wygrała wszystkie mecze zgarniając komplet punktów, tracą jedynie jedną bramkę w całym turnieju. Drugie miejsce przypadło parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu, a na trzecim miejscu podium stanęła drużyna z Zawidowa.


W najstarszej kategorii wiekowej (szkoła ponadgimnazjalna) wzięło udział sześć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy: 1gr.: parafia Wniebowzięcia MNP i św. Mikołaja w Bolesławcu, Podwyższenia Krzyża w Sulikowie oraz Św. Ap. Piotra i Pawła w Bogatyni. 2 gr.: Parafia pw. Świętej Trójcy w Lubaniu, Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa w Lubomierzu, oraz św. Bonifacego z Zgorzelcu.


W finale miały się zmierzyć jedynie drużyny, które zajmą pierwsze miejsce w swojej grupie. Wszystkie drużyny walczyły o prawo gry w finale. Po podliczeniu punktów wszystko było jasne w finale miały zmierzyć się reprezentacje parafii z Lubomierz i Sulikowa. W finale pocieszenia stanęły naprzeciw siebie ekipy z Lubania i Bolesławca (Bazylika).Trzecie miejsce zajęła drużyna bolesławiecka wygrywając 1: 0 z reprezentacja z Lubania.


Finał nie zawiódł. Drużyna z Lubomirze nacierała na bramkę przeciwnika, który umiejętnie się bronił. Ekipa z Sulikowa wyprowadzała groźne kontry. Jedna z nich przyniosła otwarcie wyniku. Sensacyjny gol ożywił już nieco zmęczoną publiczność. Wzmógł się doping dla drużyny z Sulikowa, co podrażniło ekipę Lubomierza i ich kibiców. Doping rozgorzał na dobre. Fani parafii z Lubomierza rozciągnęli transparent i wspierali swoich piłkarzy. To uskrzydliło drużynę gdyż padła bramka wyrównująca. W regulaminowym czasie nie doszło do wyłonienia zwycięzcy. Wszystko miały rozstrzygnąć rzuty karne. Służba liturgiczna z Lubomierza okazała się bardziej odporna w konkursie przysłowiowych „jedenastek” pokonując zespół z Sulikowa.


Organizatorem rozgrywek regionu bolesławiecko-zgorzeleckiego był ks. Artur Węgiel. Dla uczestników turniej jak i kibiców został przygotowany bigos prze Areszt Śledczy w Lubaniu. Podziękowania składamy dyrektor MOSIR-u Pani Małgorzacie Garuli, panu Romanowi opiekującemu się halą sportową. Ks. Bartoszowi Och. Sędziującym turniej panom: Piotrowi Bortko, Julianowi Kosobuckiemu, Adrianowi Rudzińskiemu. Panią Ewie Zabielskiej, Alicji Sandeckiej, oraz Jolancie Klatka. Podziękowania składamy opiekunom, rodzicom oraz kibicom wspierającym drużyny. Za Dar Serca dziękujemy ks. Piotrowi Olszówce oraz ks. Pawłowi Styczyńskiemu.

Wręczenia nagród dokonał ks. Przemysław Durkalec Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej.

x. Paweł

 

 

 

 

Zapraszamy do fotogalerii


Copyright 2011 Paweł, odwiedziło nas : licznik osób