ELIMINACJE REJONU LUBIŃSKO-POLKOWICKIEGO
DIECEZJALNYCH MISTRZOSTW PIŁKI HALOWEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ
.

ŚCINAWA 15 MARCA 2014r.

15 marca br. w Ścinawie odbyły się rejonowe rozgrywki Halowej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej. Rozgrywki rozpoczęły się wspólnie przeżytą Mszą świętą o godzinie 9.00 w kościele parafialnym.

W rozgrywkach udział brały drużyny z dekanatów Polkowic, Lubina i Ścinawy. Na poziomie Szkoły Podstawowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z parafii pw. Św. Barbary z Lubina po remisie z drużyną ze Ścinawy (Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego) i zwycięstwem nad sąsiadami z Lubina   (Parafia pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego).

Wśród szkół gimnazjalnych wygrała drużyna ze Ścinawy (parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego) nad drużyną z Lubińskiej parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego.

Najwięcej emocji przyniosły rozgrywki szkół średnich wśród których po zaciętych meczach wygrała ostatecznie drużyna z parafii pw. Św. Michała Archanioła z Sobina zwyciężając w ostatnim meczu z drużyną z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Mleczna, remisując z drużyną ze Ścinawy i wygrywając z parafią pw. Św. Barbary w Lubinie.

Po zakończeniu zmagań zostały rozdane dyplomy i puchary dla każdej z drużyn, które już zapowiedziały przygotowania do finałów w Legnickim Polu.

Całość turnieju przebiegała w naprawdę braterskiej atmosferze, chociaż liczba bramek- 57 jest świadectwem wielkich emocji jakich byliśmy świadkami. Za wspaniałą atmosferę modlitwy i wspaniałej rywalizacji w duchu fair play tego dnia każdemu należał się puchar za pierwsze miejsce.

ks. Damian Skrzypek