KONGRESOWE SPOTKANIE SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI LEGNICKIEJ
LEGNICA, 16 CZERWCA 2014 R.

W dniach od 8 do 19 czerwca 2014 roku będziemy przeżywać I Kongres Eucharystyczny Diecezji Legnickiej. Przez te kilkanaście wyjątkowych dni chcemy jeszcze bardziej zbliżyć się do wielkiej tajemnicy naszej wiary jaką jest obecność Chrystusa w Eucharystii oraz wyznać z całą mocą i przekonaniem za św. Tomaszem: „Pan mój i Bóg mój”.

DZIEŃ 16 CZERWCA TO KONGRESOWY DZIEŃ SŁUŻBY LITURGICZNEJ. Serdecznie zapraszamy do Sanktuarium św. Jacka w Legnicy wszystkich członków służby liturgicznej diecezji legnickiej, a więc: ministrantów, lektorów, psałterzystów, ceremoniarzy, schole, chóry, organistów, nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, stałych lektorów i akolitów, zakrystianów.

Uczestnicy pielgrzymki proszeni są o zabranie ze sobą strojów liturgicznych. Ważnym elementem naszego świętowania będzie procesja eucharystyczna, dlatego prosimy aby dla zaznaczenia swej obecności, przedstawiciele każdej parafii wzięli ze sobą dzwonki oraz trybularz z wyposażeniem, które wezmą będą wykorzystane w procesji. Jeśli będzie to możliwe to zachęcamy, aby wziąć ze sobą także chociaż jeden sztandar, bądź chorągwie parafialne.

Mamy wielką nadzieję, że pomimo trudności wynikających z organizacji tego wydarzenia w dniu powszednim uda się nam licznie zgromadzić. Niech to będzie także nasze wspólne dziękczynienie Bogu za to że nas wybrał, abyśmy stali przed Nim i Jemu służyli.

Program spotkania:

godz. 15:30 -        recepcja grup przed Sanktuarium św. Jacka (próba asysty w kościele)
godz. 16:00 -        konferencja
                            Dzieci i młodzież w kościele św. Jacka – ks. Jakub Bartczak
                            Dorośli w kościele św. Trójcy – ks. Mariusz Majewski
godz. 17:30 -        Wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie procesji
                                  z kościoła Św. Trójcy do Sanktuarium Św. Jacka.
godz. 18:15 -        po dojściu na miejsce przygotowanie do liturgii;
godz. 18:30 -        Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Stefana Cichego;
ok. godz. 19:30 -    agapa i zakończenie spotkania;

MODLITWA I KONGRESU EUCHARYSTYCZNEGO DIECEZJI LEGNICKIEJ

JEZU CHRYSTE,
jedyny Odkupicielu człowieka,
wierny Towarzyszu naszego ziemskiego pielgrzymowania,
żywy Chlebie, który z nieba zstąpiłeś –
uwolnij od uwięzi oczy mojej duszy,
abym Cię rozpoznawał przy łamaniu Chleba,
jak uczniowie w Emaus;
pozwól dotknąć Rany Twego Serca, które bije w Eucharystii,
abym z wiarą wyznał:
Ty jesteś „PAN MÓJ I BÓG MÓJ”;
udziel mi łaski trwania we wspólnocie Kościoła,
zjednoczonego przy eucharystycznym stole.

MARYJO ,
Niewiasto Eucharystii,
Matko adorująca –
wlej w moje serce pragnienie kontemplacji Twego Syna,
ukrytego tu na ziemi pod zasłoną chleba,
abym kiedyś mógł oglądać Go twarzą w twarz w niebie.

JEMU CHWAŁA, CZEŚĆ I UWIELBIENIE,
TERAZ I W WIECZNOŚCI, I NA WIEKI WIEKÓW.

Amen.