.PIELGRZYMKA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI LEGNICKIEJ DO KRZESZOWA 13 WRZEŚNIA 2008 R.

 
 
Dnia 13 września około 1000 kandydatów, ministrantów, lektorów oraz dziewcząt wspomagających służbę liturgiczną z 43 prezbiterami, rzeszą kleryków i 6 siostrami zakonnymi pielgrzymowało do głównego sanktuarium Diecezji Legnickiej w Krzeszowie.
[ czytaj więcej... ]
 

. 50 LAT PRZY OŁTARZU
29 CZERWCA 2008 R.

 
 
W niedzielę 29 czerwca miała miejsce w Jeleniej Górze niecodzienna uroczystość. Pan Henryk Jezierski obchodził 50-lecie czynnej służby przy ołtarzu.
[ czytaj więcej... ]

. .
 

. MAMY NOWYCH CEREMONIARZY
15 MAJA 2008 R.

 
 
„Dzisiaj Kościół mówi do świata przede wszystkim pięknem i bogactwem swojej liturgii. Tym bardziej uświadamiamy sobie otrzymaną dzisiaj godność, ale jednocześnie cały ogrom pracy jaka nas czeka w naszych parafiach.
[ czytaj więcej... ]
 

. FINAŁ MINISTRANCKICH ROZGRYWEK W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
O PUCHAR BISKUPA STEFANA CICHEGO -
26 KWIETNIA 2008 R.

 
 
W Nowogrodźcu, dzięki uprzejmości burmistrza Pana Roberta Relicha, ministranci naszej diecezji mogli spotkać się na diecezjalnym finale Mistrzostw w piłkę nożną halową. Na finał przyjechało 15 drużyn, reprezentujących różne parafie naszej diecezji.
[ czytaj więcej... ]
. .
 

. . W TROSCE O PIĘKNO CELEBRACJI EUCHARYSTYCZNEJ - PROMOCJA PSAŁTERZYSTÓW W SANKTUARIUM ŚW. JACKA - 18 KWIETNIA 2008 R.

 
 
18 kwietnia w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy odbyła się promocja psałterzystów pod przewodnictwem Biskupa legnickiego Stefana Cichego. Podczas Eucharystii Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na rolę psałterzysty w czasie liturgii, oraz pobłogosławił kandydatów
[ czytaj więcej... ]
 

. . MINISTRANCI GRAJĄ W SZACHY
II MISTRZOSTWA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI LEGNICKIEJ W SZACHY -
2008 R.

 
 
Zawody rozpoczęto Mszą św. w kościele parafialnym w Pisarzowicach k. Lubania, której przewodniczył główny organizator - ks. Krzysztof Zambroń . Następnie dzieci i młodzież wraz z opiekunami udali się do miejscowej szkoły, gdzie na sali sportowej czekały już rozłożone szachownice.
[ czytaj więcej... ]
. .
 

. MINISTRANCI, LEKTORZY I KSIĘŻA RYWALIZOWALI PRZY STOŁACH TENISOWYCH - 23 LUTEGO 2008 R.

 
 
23 lutego w Lubaniu odbyły się II Mistrzostw ministrantów, lektorów i księży Diecezji Legnickiej. Przy dziewięciu stołach stanęło do rywalizacji prawie 200 uczestników podzielonych na trzy kategorie wiekowe.
[ czytaj więcej... ]
 
. .

Copyright 2011 Paweł, odwiedziło nas : licznik osób