.III OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA MINISTRANTÓW I LEKTORÓW KRZESZÓW - 13 CZERWCA 2009 R.

 
 
Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie w diecezji legnickiej, było dziś miejscem ogólnopolskiej pielgrzymki ministrantów i lektorów. Wzięło w niej udział ok. 3,5 tys. uczestników z gronem prawie 180 księży.
[ czytaj więcej... ]
 

. IV MISTRZOSTWA POLSKI MINISTRANTÓW I LEKTORÓW W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ
1-2 MAJA 2009 R.

 
 
W dniach 1-2 maja 2009 w Częstochowie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Ministrantów i Lektorów w piłkę nożną halową. Jak w dwóch poprzednich latach na mistrzostwach reprezentowana była również Diecezja Legnicka.
[ czytaj więcej... ]

. .
 

.SPOTKANIE ZE SŁOWEM BOŻYM W SZKLARSKIEJ PORĘBIE - 24 KWIETNIA 2009 R.

 
 
24 kwietnia br. dla wielu był początkiem zasłużonego odpoczynku po całym tygodniu pracy lub nauki. Dla lektorów diecezji legnickiej był to początek pięknego spotkania ze Słowem Bożym.
[ czytaj więcej... ]
 

. LEGNICCY MINISTRANCI MODLILI SIĘ W KOŚCIELE I RYWALIZOWALI NA HALI - 21 MARCA 2009 R.

 
 
Dzień 21 marca, to pierwszy dzień wiosny i, jak mówią uczniowie, dzień wagarowicza. Natomiast dla legnickich ministrantów był to dzień pięknego spotkania modlitewno-sportowego, które trwało od 9 rano do 6 wieczorem. Rozpoczęło się ono w kościele św. Tadeusza Apostoła w Legnicy uroczystą Mszą św.
[ czytaj więcej... ]
. .
   

. . DZIEŃ SKUPIENIA SŁUŻBY LITURGICZNEJ W KAMIENNEJ GÓRZE - 07 MARCA 2009 R.

 
 
Wielki Post jako czas nawrócenia i pokuty obfituje w naszym życiu wieloma wydarzeniami, które mają nas przybliżyć do tajemnicy zbawienia. Służą temu rekolekcje, dni skupienia, zatrzymanie się w życiu, dłuższe chwile osobistej modlitwy.
[ czytaj więcej... ]
 

. . III MISTRZOSTWA DIECEZJI LEGNICKIEJ DLA MINISTRANTÓW, LEKTORÓW I KSIĘŻY W TENISIE STOŁOWYM - 14 LUTEGO 2009 R.

 
 
Już po raz trzeci ministranci, lektorzy i księża Diecezji Legnickiej stanęli przy stołach tenisowych, by walczyć o mistrzostwo i ufundowane puchary. Zawody odbyły się 14 lutego br. w Lubaniu, a udział w nich wzięło 106 zawodników, którzy rywalizowali przy dziesięciu stołach.
[ czytaj więcej... ]
. .
 


WYWIAD Z KS. BISKUPEM STEFANEM REGMUNTEM BISKUPEM POMOCNICZYM LEGNICKIM

 
 
"Najwięcej kapłanów wywodzi się z grona Ministrantów"[ czytaj więcej... ]
 
. .

Copyright 2011 Paweł, odwiedziło nas : licznik osób