.BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NOWYCH LEKTORÓW POD OKIEM MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ
W KRZESZOWIE.
17 GRUDNIA 2011R.

 
 
W ramach działań dekanalnych ośrodków duszpasterstwa Służby Liturgicznej został zorganizowany międzydekanalny KURS LEKTORSKI dla ministrantów dekanatu Kamienna Góra Wschód i Zachód.
[ czytaj więcej... ]

 
 

DZIEŃ SKUPIENIA SŁUŻBY LITURGICZNEJ - DEKANAT LEGNICA WSCHÓD
03 GRUDNIA 2011 R.

 
 
Dnia 3 grudnia 2011 r. odbył się dzień skupienia Służby Liturgicznej dekanatu Legnica-Wschód. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, której przewodniczył J.E. ksiądz biskup Stefan Cichy.
[ czytaj więcej... ]


 

.ABY USŁYSZEĆ GŁOS BOGA -
"WEEKEND BIBLIJNY" DLA LEKTORÓW
18-19 LISTOPADA 2011 R.

 
 
Dzisiaj trudno jest słuchać. Wszędzie jest pełno hałasu, zamętu. Współczesny świat bombarduje człowieka informacjami, muzyką, obrazem. Nie bez znaczenia jest więc pytanie: jak dzisiaj można usłyszeć głos Boga, który chce mówić do człowieka?
[ czytaj więcej... ]

 
 

II ZJAZD KURSU PSAŁTERZYSTÓW
4-5 LISTOPADA 2011 R.

 
 
W dniach 4-5 listopada odbył się II zjazd uczestników tegorocznego kursu psałterzystów. W piątek miał miejsce wykład ks. Mariusza Majewskiego – sekretarza bpa Stefana Cichego, pt. „Troska o piękno celebracji liturgicznych”.
[ czytaj więcej... ]


 

.RUSZYŁA III EDYCJA KURSU PSAŁTERZYSTÓW
21-22 PAŹDZIERNIK 2011 R.

 
 
Tradycyjnie na przemian z kursem ceremoniarzy co dwa lata odbywa się diecezjalny kurs psałterzystów. Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej we współpracy z Referatem ds. Muzyki Legnickiej Kurii Biskupiej 21 października zainaugurowało już III edycję tego kursu.
[ czytaj więcej... ]

 
 

DZIEŃ MINISTRANTA W PARAFII ŚWIĘTEJ TRÓJCY W LUBANIU
22 PAŻDZIERNIKA 2011 R.

 
 
W dniu 22.10.2011r. - liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II , papieża pokładającego nadzieję w młodzieży i dzieciach, uroczystą Mszą Świętą rozpoczął się, zainicjowany przez ks. Artura Węgla, pierwszy w naszej parafii Dzień Ministranta.
[ czytaj więcej... ]

 

. MECZ TOWARZYSKI PIŁKI NOŻNEJ - SULIKÓW VS. ZGORZELEC
02 PAŻDZIERNIKA 2011 R.

 
 
2 października 2011, po raz kolejny służba liturgiczna z Sulikowa podjęła rywalizację na boisku z reprezentacją sąsiedniej parafii
Tym razem byli to lektorzy z parafii pw. św. Jadwigi w Zgorzelcu

[ czytaj więcej... ]

 
 

MINISTRANCI Z LEGNICY NA PODIUM
W NIEMCZECH

15-17 LIPIEC 2011 R.

 
 
Grupa chłopców z parafii Świętej Trójcy w Legnicy wraz z dwoma zawodnikami z innych parafii została zaproszona do Niemiec na turniej piłkarski dla członków służby liturgicznej.

[ czytaj więcej... ]


 

I TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ SŁUŻBY LITURGICZNEJ ROZSTRZYGNIĘTY!
18 CZERWIEC 2011 R.

 
 
Hala sportowa przy Gimnazjum w Legnickim Polu była miejscem finału I Turnieju w Piłkę Siatkową Służby Liturgicznej, nad którym honorowy patronat objął ksiądz biskup Stefan Cichy.

[ czytaj więcej... ]

 
 

„MUSZĘ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM – ŚWIĘTYM JAK NAJWIĘKSZYM”
IV OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA MINISTRANTÓW I LEKTORÓW - NIEPOKALANÓW

11 CZERWCA 2011 R.

 
 
11 czerwca 2011 odbyła się IV Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów. Tym razem, po Częstochowie, Licheniu i Krzeszowie, jako miejsce pielgrzymowania zostało wybrane Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana M. Kolbego w Niepokalanowie.
[ czytaj więcej... ]

 

JELENIOGÓRSKI MECZ O WEJŚCIE DO FINAŁU DIECEZJALNEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ
27 MAJA 2011 R.

 
 
27 Maja w dość pochmurny dzień w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze o godzinie 18.30, dwie ministranckie drużyny stanęły naprzeciw siebie. Parafia Św. Antoniego z Padwy oraz Parafia św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

[ czytaj więcej... ]

 
 

ROZGRYWKI TURNIEJU SIATKARSKIEGO W REJONIE LEGNICKIM
20 MAJA 2011 R.

 
 
Dnia 20 maja 2011 r. odbył się w Legnicy rejonowy etap Diecezjalnego Turnieju Piłki Siatkowej Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej. W rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny starszej grupy ministrantów reprezentujące dekanaty: Chojnów, Legnica Katedra, Legnica Wschód i Prochowice.
[ czytaj więcej... ]


 

NOWI CEREMONIARZE DIECEZJALNI
14 MAJA 2011 R.

 
 
14 maja 2011 roku o godz. 12 00 podczas uroczystej Eucharystii w katedrze legnickiej ksiądz Biskup Marek Mendyk pobłogosławił 49 nowych ceremoniarzy diecezjalnych.
[ czytaj więcej... ]

 
 

. VI MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻBY LITURGICZNEJ W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR „KNC”
1-2 MAJA 2011 R.

 
 
W dniach 1 i 2 maja br. w Gdańsku odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej o puchar „KnC”. Zawody zostały przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych:- Ministranci: roczniki 1998 – 2001; Lektorzy młodsi: roczniki 1995 – 1997; Lektorzy starsi: roczniki 1991 – 1994.
[ czytaj więcej... ] 

. NOWI LEKTORZY
19 KWIETNIA 2011 R.

 
 
Dnia 19 kwietnia bieżącego roku w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Kruszynie podczas uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Przemysława Durkalca (Diecezjalnego Duszpasterza Służby Liturgicznej) siedmiu młodzieńców zostało włączonych do grona lektorów.
[ czytaj więcej... ]


 
 

. WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA
W JELENIEJ GÓRZE
16 KWIETNIA 2011 R.

 
 
W sobotę 16 kwietnia odbył się Dekanalny Dzień Skupienia dla Służby Liturgicznej dekanatów Jelenia Góra Zachód i Wschód. Wspólne rozpoczęcie tego szczególnego dnia odbyło się w kościele Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze, gdzie powitał nas ksiądz Łukasz Misiak - nasz dekanalny duszpasterz.
[ czytaj więcej... ] 

. KURS DLA CEREMONIARZY
DOBIEGŁ KOŃCA
15-16 KWIETNIA 2011 R.

 
 
W dniach 15-16 kwietnia 2011 roku miało miejsce ostatnie - VI spotkanie formacyjne w ramach kursu dla przyszłych ceremoniarzy. Spotkanie zaczęło się w piątek o godz. 17.00 próba asysty w kaplicy parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej. Następnie uczestnicy kursu wzięli udział w drodze krzyżowej i Mszy Świętej.
[ czytaj więcej... ]


 
 

. Z BIBLIĄ W GÓRACH - VII WEEKEND BIBLIJNY
08-09 KWIETNIA 2011 R.

 
 
W 19 marca 2011 roku w godzinach popołudniowych w hali przy zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legnicy odbył się mecz piłki siatkowej Służby Liturgicznej dekanatu Legnica Wschód.
[ czytaj więcej... ]


 

. V SPOTKANIE KURSU CEREMONIARSKIEGO
25-26 MARCA 2011 R.

 
 
W dniach od 25 do 26 marca obyło się już piąte spotkanie kandydatów na ceremoniarzy w Domu Formacji Charytatywnej Caritas w Legnicy. Spotkanie w dniu liturgicznego obchodu Uroczystości Zwiastowania Pańskiego rozpoczęło się Mszą Świętą, sprawowaną w parafii pw. Świętego Tadeusza w Legnicy.
[ czytaj więcej... ]


 
 

. LEGNICKIE ROZGRYWKI PIŁKI SIATKOWEJ DEKANATU LEGNICA WSCHÓD
19 MARCA 2011 R.

 
 
W 19 marca 2011 roku w godzinach popołudniowych w hali przy zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legnicy odbył się mecz piłki siatkowej Służby Liturgicznej dekanatu Legnica Wschód.
[ czytaj więcej... ]


 

. IV SPOTKANIE KURSU CEREMONIARSKIEGO
18-19 MARCA 2011 R.

 
 
W dniach 18 – 19 marca b.r. odbyło się, czwarte już z kolei, spotkanie w ramach Kursu Ceremoniarskiego. Uczestnicy, tak jak dotychczas, z ogromną życzliwością zostali przyjęci przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus w budynku Domu Formacji Diecezjalnej Caritas.
[ czytaj więcej... ]

 
 

.. . ZIMOWA OAZA
DLA SŁUŻBY LITURGICZNEJ
22-24 LUTEGO 2011 R.

 
 
W dniach 22-24 lutego br. 35 osobowa grupa ministrantów i lektorów parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja z Bolesławca udała się pod opieką ks. Łukasza Kociołka do Szklarskiej Poręby.
[ czytaj więcej... ]


Archiwum

Copyright 2011 Paweł, odwiedziło nas : licznik osób