. DEKANALNE ELIMINACJE MISTRZOSTW HALÓWKI W ZGORZELCU
29 GRUDNIA 2012 R.

 
 
Dnia 29 grudnia 2012 na sali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się turniej piłki halowej dla służby liturgicznej dekanatu Zgorzelec. W wyniku rozgrywek do dalszego etapu zakwalifikowały się drużyny z następujących parafii:
[ czytaj więcej... ]


 

NOWI MINISTRANCI I LEKTORZY W SULIKOWSKIEJ PARAFII
23 GRUDNIA 2012

 
 

W IV Niedziele Adwentu tj. w dniu 23 grudnia 2012 parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie podczas uroczystej Mszy Świętej wzbogaciła się o nowych ministrantów i lektorów.
[ czytaj więcej... ]


 
 

. KURS LEKTORSKI - DEKANAT SZKLARSKA PORĘBA
22 GRUDNIA 2012 R.

 
 
Na przełomie listopada i grudnia 2012 r. w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego odbył się Dekanalny Kurs Lektorski, w którym wzięło udział 12 kandydatów:
[ czytaj więcej... ]


 

TURNIEJ DEKANALNY TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR DZIEKANA DEKANATU BOLESŁAWIEC ZACHÓD
15 GRUDNIA 2012 R.

 
 

W sobotę 15 grudnia rozegrano drugi Turniej Tenisa Stołowego Dekanatu Bolesławiec Zachód. Nagrodą rozgrywek był Puchar Księdza Dziekana. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych:
[ czytaj więcej... ]

 
 

. WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO LWÓWKA - II SPOTKANIE KURSU CEREMONIARZY
14-15 GRUDNIA 2012 R.

 
 
Drugie spotkanie w ramach diecezjalnego kursu dla mających pełnić funkcję ceremoniarza odbył się w dniach 14-15 grudnia 2012r. Z powodu większego liczby zainteresowanych – z czego tylko trzeba się cieszyć, spotkania zostały przeniesione z Legnicy...
[ czytaj więcej... ]


 

WEEKEND BIBLIJNY W SZKLARSKIEJ PORĘBIE
23-24 LISTOPADA 2012 R.

 
 

42 młodzieńców z terenu diecezji legnickiej odpowiedziało na zaproszenie Dzieła Biblijnego i Duszpasterstwa Służby Liturgicznej i 23 listopada 2012 r. przyjechało do Szklarskiej Poręby na Weekend Biblijny
[ czytaj więcej... ]

 
 

. V EDYCJA KURSU DLA CEREMONIARZY ROZPOCZĘTA.
09-10 LISTOPADA 2012 R.

 
 
W dniach 9-10 listopada w Centrum formacji Charytatywnej Caritas w Legnicy odbyło się pierwsze spotkanie kursu ceremoniarzy. Przedstawiciele wielu parafii z terenu całej naszej diecezji rozpoczęło już piątą edycję tego kursu, który organizowany jest przez diecezjalne...
[ czytaj więcej... ]


 

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE DIECEZJALNYCH DUSZPASTERZY SŁUŻBY LITURGICZNEJ
06-07 LISTOPADA 2012 R.

 
 

W dniach 6-7 listopada 2012 roku w Licheniu odbyło się 64. Spotkanie Duszpasterzy Służby Liturgicznej. W spotkaniu uczestniczyli diecezjalni duszpasterze ministrantów z całej Polski.
[ czytaj więcej... ]

 
 

. KURS LEKTORSKI W LEGNICY
20 PAŹDZIERNIKA 2012 R.

 
 
20 października 2012 roku rozpoczął się Kurs Lektorski dla trzech legnickich dekanatów. Zgłoszonych zostało 25 osób z 6 parafii. Kurs organizowany przez Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej, prowadzą klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.
[ czytaj więcej... ]


 

MISTRZOWIE INTELEKTU.
MISTRZOSTWA DIECEZJI LEGNICKIEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ I KSIĘŻY W SZACHACH

20 PAŹDZIERNIKA 2012 R.

 
 
Piotr i Tomasz Jankowiakowie, reprezentanci parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach, wygrali klasyfikację generalną turnieju. Trzecie miejsce zajął kleryk Piotr Kulpa. 23 zawodników wzięło udział
[ czytaj więcej... ]

 
 

. MINISTRANCI Z JELENIOGÓRSKIEJ BAZYLIKI W MIESIĘCZNIKU KRÓLUJ NAM CHRYSTE!
09 PAŹDZIERNIKA 2012 R.

 
 
O Służbie Liturgicznej w Bazylice Mniejszej pw. świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze dowie się cała Polska. W pierwszy piątek października ministrantów, lektorów i ceremoniarzy oraz ich opiekuna, księdza Łukasza Misiaka, odwiedzili dziennikarze...
[ czytaj więcej... ]


 

DIECEZJALNA PIELGRZYMKA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DO KRZESZOWA
02 CZERWCA 2012 R.

 
 
Dwudziesta rocznica powstania naszej diecezji i piętnasta rocznica wizyta papieża bł. Jana Pawła II do Legnicy podczas której koronował obraz Matki Bożej Łaskawej były okazją do pielgrzymowania w duchu wdzięczności do Krzeszowskiego Domu Łaski Maryi.
[ czytaj więcej... ]

 
 

. PiM 2012
30 KWIETNIA - 03 MAJA 2012 R.

 
 
W dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2012 r. odbywała się 32. Salezjańska Pielgrzymka Ministrantów do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze. Pielgrzymka zgromadziła 450 uczestników, którzy przez te dni w przeróżnych zmaganiach sportowych, zabawie, konferencjach i modlitwie...
[ czytaj więcej... ]


 

VII OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SŁUŻBY LITURGICZNEJ W PIŁCE HALOWEJ O PUCHAR KNC
01-02 MAJA 2012 R.

 
 
W dniach 1-2 maja br. w Częstochowie rozegrane zostały finały 7. Ogólnopolskich Mistrzostw Służby Liturgicznej w Piłce Halowej o puchar KNC. Finaliści wyłonieni zostali po zaciekłej rywalizacji na szczeblu dekanatów, rejonów a następnie w rozgrywkach diecezjalnych.
[ czytaj więcej... ]

 
 

. FINAŁ MISTRZOSTW DIECEZJALNYCH PIŁKI HALOWEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ
O PUCHAR BISKUPA LEGNICKIEGO STEFANA CICHEGO
21 KWIETNIA 2012 R.

 
 
Po kilkumiesięcznych rozgrywkach w parafiach, dekanatach i rejonach odbył się finał Diecezjalnych Mistrzostw Halowej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej. Jak na służbę liturgiczną przystało na początku była rozgrzewka dla ducha.
[ czytaj więcej... ]


 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PSAŁTERZYSTÓW
14 KWIETNIA 2012 R.

 
 

14 kwietnia 2012 r. podczas Eucharystii w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego w Katedrze Legnickiej Biskup Stefan Cichy pobłogosławił do pełnienia funkcji psałterzysty 21 osób.
[ czytaj więcej... ]

 
 

.ELIMINACJE DIECEZJALNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ
REJONU BOLESŁAWIECKO-ZGORZELECKIEGO

14 KWIETNIA 2012 R.

 
 
Służba w Liturgii jest szczególną okazją do spotkania człowieka z Bogiem. O tej prawdzie wielokrotnie słyszą ci którzy są ministrantami. Niemniej jednak, służba liturgiczna to również czas spotkania człowieka z człowiekiem we wspólnocie Kościoła.
[ czytaj więcej... ]


 

PROMOCJA LEKTORSKA W KOWARACH
25 MARCA 2012 R.

 
 
W V Niedzielę Wielkiego Postu, 25 marca 2012 r. podczas Mszy św. o godz. 10.30 ośmiu ministrantów Parafii p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kowarach zostało pobłogosławionych do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym.
[ czytaj więcej... ]

 
 

. DZIEŃ SKUPIENIA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DEKANATU JELENIA GÓRA ZACHÓD
24 MARCA 2012 R.

 
 
Dnia 24 marca w jeleniogórskiej bazylice odbył się II Dzień Skupienia dla służby liturgicznej dekanatu Jelenia Góra - Zachód. Uczestniczyło w nim ok. 50 ministrantów z takich parafii jak MBKP i św. Franciszka z Asyżu czy św. Jana Chrzciciela w Cieplicach.
[ czytaj więcej... ]


 

DZIEŃ SKUPIENIA CEREMONIARZY
23-24 MARCA 2012 R.

 
 

W dniach 23-24 marca 2012r. w Centrum Formacji Charytatywnej „Caritas” w Legnicy odbyło się doroczne spotkanie formacyjne dla ceremoniarzy diecezjalnych.
[ czytaj więcej... ]

 
 

. WIOSENNE SPOTKANIE DEKANALNYCH DUSZPASTERZY SŁUŻBY LITURGICZNEJ
22 MARCA 2012 R.

 
 
Tradycyjnie dwa razy do roku odbywają się spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Służby Liturgicznej. Tegoroczne wiosenne spotkanie odbyło się 22 marca w małym refektarzu Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.
[ czytaj więcej... ] 

ELIMINACJE DIECEZJALNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ
SŁUŻBY LITURGICZNEJ
REJONU LEGNICKIEGO

17 MARCA 2012 R.

 
 

W sobotę 17 marca na hali sportowej OSIR w Legnicy odbył się eliminacje Diecezjalnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej Służby Liturgicznej rejonu legnickiego.
[ czytaj więcej... ]

 
 

. MISTRZOSTWA MINISTRANTÓW
W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ
- ELIMINACJE W REJONIE
LUBIŃSKO-POLKOWICKIM

17 MARCA 2012 R.

 
 
Dnia 17 marca 2012 r. odbyły się Mistrzostwa Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej z rejonu lubińsko-polkowickiego. Były to jednocześnie eliminacje do etapu diecezjalnego w tej konkurencji w Diecezji Legnickiej.
[ czytaj więcej... ]


 

..KURS PSAŁTERZYSTÓW NA FINISZU
16-17 MARCA 2012 R.

 
 
W dniach 16-17 marca bieżącego roku miał miejsce ostatni zjazd formacyjny uczestników Kursu Psałterzystów. To ostatnie spotkanie przysparzało wielu emocji, ponieważ wiązało się z podsumowaniem wiedzy i umiejętności.
[ czytaj więcej... ]


 
 

. ELIMINACJE TURNIEJU PIŁKI HALOWEJ
REJON JELENIOGÓRSKO-KAMIENNOGÓRSKI - KOWARY

17 MARCA 2012 R

 
 
W sobotę, 17 marca do Kowar zjechały ministranckie drużyny piłkarskie z dekanatów rejonu jeleniogórsko-kamiennogórskiego, by tu rozegrać kolejny etap eliminacji Turnieju Piłki Nożnej Halowej Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej.
[ czytaj więcej... ]


 

..ELIMINACJE "HALÓWKI" W LUBANIU
17 MARCA 2012 R.

 
 
W dniu 17 III 2012 roku na hali sportowej lubańskiego MOSiRu miały miejsce dekanalne eliminacje do Turnieju Piłki Nożnej Halowej Służby Liturgicznej. Drużyny walczyły również o Puchar Dziekana Dekanatu Lubań ks. dr Andrzeja
[ czytaj więcej... ]


 
 

. WYNIKI ELIMINACJI DEKANALNYCH TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ
SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI LEGNICKIEJ

 
 

 

..PRZEDOSTATNIE SPOTKANIE FORMACYJNE TEGOROCZNEGO KURSU PSAŁTERZYSTÓW.
17-18 LUTEGO 2012 R.

 
 
W dniach 17-18 lutego w Centrum Formacji Charytatywnej „Caritas” w Legnicy czwarte spotkanie uczestników kursu psałterzystów. W piątkowy wieczór formacyjny rozpoczął wykład ks. Andrzeja Pławiaka nt. „Świętość Biblii”.
[ czytaj więcej... ]


 
 

. ELIMINACJE TURNIEJU PIŁKI HALOWEJ DEKANALNE W POLKOWICACH.
27 LUTEGO 2012 R.

 
 
Dnia 27 lutego 2012 r. odbyły się eliminacje w dekanacie Polkowice do Turnieju Piłki Nożnej Halowej Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej.
[ czytaj więcej... ]


 

.. ELIMINACJE TURNIEJU PIŁKI HALOWEJ – DEKANAT MYSŁAKOWICE
04 LUTEGO 2012 R.

 
 
4 lutego 2012 r. w ramach dekanalnych eliminacji Turnieju Piłki Nożnej Halowej Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej drużyna młodszych ministrantów Służby Liturgicznej z Kowar rozegrała mecz ze swoimi rówieśnikami z Mysłakowic. Spotkanie odbyło się na sali sportowej...
[ czytaj więcej... ]

 
 

. V MISTRZOSTWA DIECEZJI LEGNICKIEJ MINISTRANTÓW, LEKTORÓW I KSIĘŻY
W TENISA STOŁOWEGO
11 LUTEGO 2012 R.

 
 
Tegoroczne Mistrzostwa Tenisa Stołowego to mały jubileusz, ponieważ odbyły się już piąty raz. 11 lutego br. blisko 70 zawodników z całej diecezji stanęło przy stołach tenisowych w Sulikowie. Spotkanie rozpoczęło się jak zawsze przy ołtarzu...
[ czytaj więcej... ]


 

.ELIMINACJE TURNIEJU PIŁKI HALOWEJ – DEKANAT LWÓWEK ŚLĄSKI
11 LUTEGO 2012 R.

 
 
Dnia 11 II 2012 roku w Dzień Matki Bożej z Lourdes w parafii św. Mikołaja we Wleniu odbył się turniej piłki nożnej halowej służby liturgicznej dekanatu Lwówek Śl. Do turnieju zgłosiły się drużyny z dwóch parafii: św. Mikołaja we Wleniu i Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa z Lubomierza.
[ czytaj więcej... ]

 
 

FERIE NA SPORTOWO
23 STYCZNIA 2012 R.

 
 
Ministranci z Parafii p. w. Matki Boskiej Królowej Polski i Św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze wraz z opiekunem, zaprosili drużyny piłkarskie ministrantów pozostałych Parafii okręgu jeleniogórskiego, do wzięcia udziału w rozgrywkach piłki nożnej halowej.
[ czytaj więcej... ]


Archiwum

Copyright 2011 Paweł, odwiedziło nas : licznik osób