DEKANALNE ROZGRYWKI HALÓWKI
W DEKANACIE ŚWIERZAWA
13 GRUDNIA 2013 r.

 
 
Dzięki życzliwości Dyrekcji eliminacje odbyły w Hali Sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świerzawie dnia 13 grudnia 2013 Rozegrane zostały trzy mecze, które zakończyły się następującymi wynikami
[ czytaj więcej... ]


 
 

DEKANALNY DZIEŃ SKUPIENIA MINISTRANTÓW - LEGNICA WSCHÓD
30 LISTOPADA 2013 r.

 
 
Dnia 30 listopada 2013 odbył się kolejny – tym razem jesienny – Dzień Skupienia ministrantów i lektorów dekanatu Legnica Wschód. Dzień rozpoczęliśmy od EUCHARYSTII w Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu
[ czytaj więcej... ] 

RUSZYŁ DIECEZJALNY KURSU PSAŁTERZYSTÓW I LEKTORÓW
22-23 LISTOPADA 2013 r.

 
 
Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej we współpracy z Referatem ds. Muzyki Legnickiej Kurii Biskupiej 22 listopada bieżącego roku zainaugurowało już IV edycję kursu psałterzystów. Dodatkowo, równolegle z tymi zajęciami prowadzony jest kurs dla lektorów.
[ czytaj więcej... ]


 
 

MISTRZOSTWA DIECEZJI LEGNICKIEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ I KSIEŻY
W SZACHACH
19 PAŹDZIERNIKA 2013 r.

 
 
Podobnie jak w roku ubiegłym Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra podjęły się zorganizowania Mistrzostw Diecezji Legnickiej Służby Liturgicznej i Księży w Szachach.
[ czytaj więcej... ] 

DZIEŃ SKUPIENIA CEREMONIARZY
LEGNICA, 13-14 WRZEŚNIA 2013r.

 
 
W dniach 13-14 września 2013r. w Centrum Formacji Charytatywnej „Caritas” w Legnicy odbył się dzień skupienia pobłogosławionych w tym roku ceremoniarzy diecezjalnych. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią sprawowaną przez neoprezbiterów: ks. Piotra Kruczyka i ks. Marcina Koniecznego.
[ czytaj więcej... ]


 
 

NOWI MINISTRANCI W KRZESZOWSKIEJ PARAFII
23 CZERWCA 2013 R.

 
 
W niedzielę 23 czerwca na Mszy Św. o godz. 10.00 w Bazylice Krzeszowskiej do grona ministrantów naszej parafii zostało włączonych 26 kandydatów, którzy przez ponad rok przygotowywali się do tej wyjątkowej funkcji.
[ czytaj więcej... ]


 

MINISTRANCKA PIELGRZYMKA DO ŹRÓDEŁ POLSKIEJ WIARY
GNIEZNO 08 CZERWCA 2013 R.

 
 
Rok wiary który przezywamy jest inspiracją do tego, aby współcześni chrześcijanie mogli na nowo podjąć refleksję nad istotą tego co stanowi treść ich wiary. W tym szczególnym roku mamy wiele propozycji do tego, aby taką refleksję podjąć.
[ czytaj więcej... ]

 
 

W KOŃCU MAMY ZASŁUŻONYCH ZWYCIEŻCÓW "HALÓWKI"
11 MAJA 2013 R.

 
 
W sobotę 11 maja br. o godz. 10.00 został rozegrany Finał Mistrzostw Piłki Nożnej Halowej Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej w hali sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków przy ul. Lotniczej w Legnicy.
[ czytaj więcej... ]


 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO CEREMONIARZY W KATEDRZE LEGNICKIEJ
10 MAJA 2013 R.

 
 
Dnia 10 maja Anno Domini 2013 w katedrze legnickiej o godzinie 18:30 odbyła się uroczysta eucharystia, podczas której ksiądz dr Mariusz Majewski udzielił błogosławieństwa do pełnienia funkcji ceremoniarza 72 członkom służby liturgicznej, reprezentującym 37 parafii naszej diecezji.
[ czytaj więcej... ]


 
 

GRA NA WYSOKIM POZIOMIE – REJONOWE ROZGRYWKI PIŁKI HALOWEJ W KARPACZU
27 KWIETNIA 2013 R.

 
 
27 kwietnia br. w stolicy Karkonoszy, Służba Liturgiczna rejonu kamiennogórsko-jeleniogórskiego rozegrała turniej piłki halowej w ramach rozgrywek diecezjalnych. W rozgrywkach wzięło 15 drużyn z 8 dekanatów naszego rejonu.
[ czytaj więcej... ]


 

.ZAKOŃCZENIE KURSU DLA CEREMONIARZY
26-27 KWIETNIA 2013 R.

 
 
W trzecim wydaniu Wprowadzenia Ogólnego do Mszału rzymskiego czytamy: Wypada, aby przynajmniej w katedrach i w większych kościołach był odpowiednio przygotowany mistrz ceremonii, który by się troszczył o należytą organizację czynności liturgicznych oraz wykonywanie ich przez wyświęconych szafarzy i przez wiernych świeckich w sposób godny, w należytym porządku i pobożnie.
[ czytaj więcej... ]

 
 

ROZGRYWKI REJONOWE W BOLESŁAWCU
13 KWIETNIA 2013 R.

 
 
„Od udziału we Mszy świętej w bolesławieckiej Bazylice pw. Wniebowzięcia NMP rozpoczęło się spotkanie członków służby liturgicznej którzy zgromadzili się na rejonowe rozgrywki piłki halowej diecezji legnickiej.
[ czytaj więcej... ]
 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO LEKTORÓW W BAZYLICE JELENIOGÓRSKIEJ
13 KWIETNIA 2013 R.

 
 
„Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie!” – te słowa pieśni i pozdrowienia ministranckiego nabrały szczególnego znaczenia dla piętnastu kandydatów, których ksiądz kanonik Bogdan Żygadło, dziekan jeleniogórski, pobłogosławił do pełnienia funkcji lektora. Uroczysta Msza święta miała miejsce w sobotę, 13 kwietnia 2013 roku w Bazylice Mniejszej świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.
[ czytaj więcej... ]


 
 

.FINAŁ KURSU LEKTORSKIEGO W LUBANIU
07 KWIETNIA 2013 R.

 
 

W dniu 7 kwietnia w parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu ks. dziekan dr Andrzej Fila udzielił błogosławieństwa do pełnienia funkcji lektora 20 członkom służby liturgicznej
[ czytaj więcej... ]


 

.REJONOWE ROZGRYWKI PIŁKI HALOWEJ W POLKOWICACH
23 MARCA 2013 R.

 
 
W dniu 23 marca 2013r w Polkowickiej Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się rejonowe eliminacje Halowej Piłki Nożnej Ministrantów Diecezji Legnickiej. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kościele św. Michała Archanioła w Polkowicach
[ czytaj więcej... ] 
 

.SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU DEKANALNEGO W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ DEKANAT JAWOR
20 MARCA 2013 R.

 
 
Dnia 09.03.2013r. Odbyły się eliminacje dekanalne Dekanatu Jawor w piłce nożnej halowej.
W rozgrywkach wzięło udział 9 drużyn z 4 parafii na 3 poziomach: szkoły podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

[ czytaj więcej... ]
 

.DEKANALNY DZIEŃ SKUPIENIA SŁUŻBY LITURGICZNEJ W LEGNICKIM POLU
09 MARCA 2013 R.

 
 
Dnia 9 marca 2013 odbył się kolejny – tym razem wielkopostny – Dzień Skupienia ministrantów i lektorów dekanatu Legnica Wschód. Dzień rozpoczęliśmy od EUCHARYSTII w Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu, przed którą uczestnicy mieli okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
[ czytaj więcej... ]

 
 

.BŁOGOSŁAWIEŃSTWO LEKTORÓW W KATEDRZE
06 MARCA 2013 R.

 
 
Dwudziestu młodych chłopców po kilkumiesięcznym przygotowaniu zostało pobłogosławionych do pełnienia tak ważnej funkcji jaką jest czytanie Słowa Bożego podczas liturgii. Uroczystego błogosławieństwa w katedrze legnickiej 6 marca 2013 r. dokonał ksiądz prałat Robert Kristman.
[ czytaj więcej... ]


 

ROZGRYWKI HALÓWKI W SZKLARSKIEJ PORĘBIE
01 MARCA 2013 R.

 
 
W dniu 1 marca w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie odbyły się eliminacje Mistrzostw Piłki Halowej Służby Liturgicznej, na szczeblu dekanalnym w kategorii szkół ponadgimnajzalnych . Rywalizowały ze sobą drużyna z parafii św. Marcina Sobieszowa w składzie:
[ czytaj więcej... ] 
 

.VI DIECEZJALNE MISTRZOSTWA MINISTRANTÓW, LEKTORÓW I KSIĘZY W TENISIE STOŁOWYM
16 LUTY 2013 R.

 
 
Już po raz szósty odbyły się Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów, Lektorów i Księży w Tenisie Stołowym. 16 lutego 2013 roku w Sulikowie zgromadzili się przedstawiciele służby liturgicznej z ponad 20 parafii naszej diecezji.
[ czytaj więcej... ]Archiwum

Copyright 2011 Paweł, odwiedziło nas : licznik osób