Kurs Lektorski

Kurs w Bolesławcu

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Dekanatu Bolesławiec Zachód, w trosce o piękno liturgii, organizuje kolejną edycję Kursu Lektorskiego.
    Kandydatem na kurs powinien być ministrant, przynajmniej z rocznym stażem posługi, posiadający już podstawy wiedzy i umiejętności z liturgii. Zgłoszenia należy przekazywać do dnia 20 listopada 2014 roku do księży: Kamila Szymczaka (tel. 661-281-381) lub Piotra Kruczyka (tel. 661-231-211).
    Kurs będzie zorganizowany w pięciu jednodniowych spotkaniach. Pierwsze odbędzie się 22 listopada 2014 r. w Domu Parafialnym w Bolesławcu przy Placu Zamkowym 1 B. Terminy kolejnych spotkań zostaną podane
w późniejszym czasie. Każde spotkanie odbywać się będzie w sobotę
w godzinach od 9.00 do 12.30. Dla ukończenia kursu konieczny jest bezwzględny udział we wszystkich spotkaniach. Podczas kursu będą odbywały się wykłady i ćwiczenia prowadzone m. in. przez doświadczonych animatorów liturgicznych i duszpasterzy oraz alumnów WSD w Legnicy. Kurs zakończy się uroczystym błogosławieństwem nowych lektorów, którego dokona ksiądz dziekan. Koszt udziału w kursie wynosi 50 złotych.
    Mamy nadzieję, że osoby biorące udział w tym kursie będą ogromną pomocą w organizacji i przebiegu liturgii oraz w formowaniu służby liturgicznej.

ks. Kamil Szymczak
ks. Piotr Kruczyk
organizatorzy

ks. Stanisław Kusik
dziekan
dekanatu Bolesławiec Zachód

Kurs w Jeleniej Górze

Spotkania odbywają się w soboty w wymiarze 2 godzin, w budynku domu katechetycznego
przy Bazylice Świętych Erazma i Pankracego (obok kościoła) rozpoczęcie o godz. 9:30.

TERMINY SPOTKAŃ:

• 25 października 2014,
  • 15 listopada 2014,
  • 13 grudnia 2014,
  • 10 stycznia 2015,
  • 14 lutego 2015,
  • 28 lutego 2015.
  • zakończenie promocją lektorską połączoną z Wielkopostnym Dniem Skupienia dla Służby Liturgicznej 14 marca 2015 r.

Kurs w Zgorzelcu

Osoby pragnące czytać słowo Boże włączają się w kurs lektorski i przygotowują się do dobrego spełniania tej ważnej funkcji. W tej grupie są również osoby pragnące służyć przez odczytywanie w czasie liturgii wezwań modlitwy powszechnej. <Dyrektorium DSL>

Od 18 października 2014 roku w dekanacie Zgorzelec rozpocznie się kurs lektorski.
Kurs przygotowujący kandydatów do posługi lektora skierowany jest do ministrantów (gimnazjalistów)
z parafii dekanatu Zgorzelec, którzy pragną służyć Chrystusowi i Kościołowi poprzez odczytywanie Słowa Bożego podczas liturgii. Spotkania uczestników kursu lektorskiego odbywają się w parafiach dekanatu,
aby uczestniczyć w kursie lektorskim, trzeba dostarczyć imienne skierowanie na kurs od Ks. Proboszcza
lub opiekuna Służby liturgicznej własnej parafii. Jeśli ktoś nie będzie miał takiego skierowania na pierwszym spotkaniu, fakultatywnie zostanie wpisany na listę uczestników, lecz obowiązkowo musi je dostarczyć
na kolejnym spotkaniu. Dla uczestniczących w kursie lektorskim obecność na spotkaniach jest obowiązkowa. Na każde spotkanie przynosimy zeszyt, długopis oraz Pismo Święte.
Terminy spotkań: 18 października, 22 listopada, 13 grudnia 2014, 21 lutego, 14 marca, 11 kwietnia, 16 maja.
Każde zajęcia kursu lektorskiego obejmują wykład liturgiczny, wykład poświęcony znajomości Pisma Świętego oraz zajęcia praktyczne z fonetyki i śpiewu kościelnego. Jedno spotkanie adwentowe (13 grudnia) i jedno wielkopostne (14 marca) będzie miało formę dnia skupienia (Liturgia Słowa, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi i Msza św.).
Szczegółowe informacje uzyskać można u Dekanalnego Duszpasterza Służby liturgicznej – księdza Marcina Koniecznego, tel. kom.: 600 106 823; email: marcin1238@gazeta.pl